PFE Ltd. wykorzystuje aplikację FLIR Thermal Studio do przyspieszenia kontroli zasobów i raportowania

436

Brytyjska firma PFE Limited, specjalizująca się w inspekcji termicznej, korzysta z oprogramowania FLIR Thermal Studio do przyspieszenia kontroli zasobów oraz zapewniania spójnego raportowania. PFE Limited jest firmą rodzinną, mającą siedzibę w Wallasey w północno-zachodniej Anglii, specjalizującą się w zakresie usług związanych z kontrolą i zapewnieniem niezawodności dla klientów przemysłowych. Aby zapewnić wiarygodną i powtarzalną jakość raportowania, inżynierowie PFE wykorzystują między innymi najnowszą, dostępną na rynku technologię do analizy drgań, wyważania dynamicznego i termografii.

Firma od ponad 15 lat wykorzystuje termografię do kontroli mechanicznej i elektrycznej oraz inspekcji związanych z procesami. Jednym z bardziej specjalistycznych rodzajów inspekcji oferowanych przez PFE Limited są inspekcje pieców, do których firma wykorzystuje kamerę FLIR Exx-Series z uchwytem pistoletowym.

Inżynierowie z PFE Limited dokonują inspekcji elementów mechanicznych i elektrycznych za pomocą kamery termowizyjnej FLIR Exx-Series.

Praktyczne, uniwersalne narzędzie kontrolne

Ponieważ najbardziej namacalnym wynikiem naszej pracy są raporty, oczywiste jest, że muszą one reprezentować odpowiednią jakość. Dlatego PFE Limited opiera się na oprogramowaniu FLIR Thermal Studio z funkcją routingu, dostarczaną przez plugin FLIR Route Creator. “Kiedyś jeździliśmy na miejsce inspekcji z kamerą termowizyjną oraz notatnikiem lub tabletem elektronicznym,” mówi Jake Ford, inżynier działu mechaniki i niezawodności w PFE Limited. “Do każdego zasobu i zdjęcia wykonanego kamerą termowizyjną zapisywaliśmy liczby i komentarze na osobnym urządzeniu. Było to nie tylko niepraktyczne, ale też zajmowało dwa razy więcej czasu, który dziś poświęcamy na inspekcje. Dzięki wprowadzeniu oprogramowania FLIR Thermal Studio, skróciliśmy czas inspekcji o połowę.”


Wstępnie zaplanowane trasy

Zespół PFE Limited szczególnie docenia wtyczkę FLIR Route Creator, która umożliwia użytkownikom tworzenie wstępnie zaplanowanych tras w FLIR Thermal Studio na potrzeby inspekcji. Trasy można pobrać do dowolnej kamery termowizyjnej FLIR z wbudowanym oprogramowaniem FLIR Inspection Route, a następnie uruchomić z samej kamery. Oznacza to, że inspektorzy nie muszą już nosić dwóch oddzielnych przedmiotów, co jest znacznie bardziej praktyczne, pomaga im zachować porządek podczas badania dużych lokalizacji, a przede wszystkim gwarantuje, że nie przegapią oni żadnych zasobów ani obszarów inspekcji.