Wprowadzanie innowacji w najczulszym, niechłodzonym dronie z kamerą termowizyjną za pomocą Skydio

486

Amerykański producent dronów Skydio wykorzystał technologię termowizyjną programu FLIR do stworzenia doskonałego ładunku w podczerwieni długofalowej w oparciu o moduł kamery termowizyjnej Boson+Firma Skydio z siedzibą w USA zaprezentowała niedawno drona Skydio X10 z dostosowanym modułem kamery termowizyjnej Teledyne FLIR Boson+ na konferencji Ascend, która odbyła się 20 września. Dzięki współpracy Thermal by FLIR profesjonalni piloci inspekcji bezpieczeństwa publicznego i infrastruktury krytycznej mają teraz dostęp do najbardziej zaawansowanych, niechłodzonych technologii termowizyjnej na rynku.

Program Thermal by FLIR to wspólny program rozwoju i marketingu produktów. Wspiera producentów oryginalnego sprzętu (OEM), takich jak Skydio, w integracji modułów kamer termowizyjnych Teledyne FLIR z produktami, a także zapewnia wsparcie przy wprowadzaniu na rynek kolejnych innowacji produktowych. Skydio X10 zawiera pierwszy w swoim rodzaju moduł termowizyjny wykorzystujący dostosowany moduł radiometrycznej kamery termowizyjnej Boson+, zapewniający niezrównaną wydajność termowizyjną oraz poprawę rozmiaru, wagi i mocy (SWaP), co ma kluczowe znaczenie dla inspekcji, świadomości sytuacyjnej i poszukiwań i misje ratownicze.

»Program Thermal by FLIR ma na celu pomóc naszym klientom we wprowadzaniu innowacji oraz tworzeniu aplikacji i możliwości, które jeszcze nie istnieją” – powiedział Dan Walker, wiceprezes ds. rozwoju produktów w firmie Teledyne FLIR. »W ramach współpracy Boson+ ze Skydio jesteśmy dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Klienci Skydio wkrótce będą mieli dostęp do najbardziej efektywnych możliwości obrazowania termowizyjnego bez załogi, jakie kiedykolwiek stworzono dla drona tej wielkości i misji.»

Skydio

„Klienci Skydio reprezentują kluczowe branże, w których działa nasza główna cywilizacja, takie jak bezpieczeństwo publiczne, przedsiębiorstwa energetyczne i obrona, które potrzebują bardzo dokładnych danych, aby podejmować w odpowiednim czasie decyzje korzystne dla nas wszystkich. Wymaga to obrazów termowizyjnych o wysokiej rozdzielczości w pakiecie zoptymalizowanym pod kątem SWaP” – powiedział Abe Bachrach, dyrektor ds. technologii w Skydio. »Dlatego zdecydowaliśmy się zintegrować moduł kamery termowizyjnej Teledyne FLIR Boson+ z platformą Skydio X10, ponieważ zapewnia on odpowiednie połączenie wydajności i funkcji wymaganych przez pilotów do ukończenia misji.»

Ulepszenia wydajności cieplnej i SWaP. Wyprodukowana w USA kamera Boson+ nie tylko zapewnia czterokrotnie wyższą rozdzielczość termiczną przy 640 x 512 pikseli w porównaniu z poprzednią kamerą termowizyjną w Skydio X2, ale także podwaja czułość termiczną konkurencyjnych ładunków na poziomie 30 milikelwinów (mK) lub więcej. Jest to najczulszy dostępny na rynku, niechłodzony moduł kamery na podczerwień długofalowej (LWIR) do dronów. Zwiększona czułość i rozdzielczość zapewniają ostrzejsze szczegóły sceny, poprawiając wykrywanie, szczególnie w scenach na zewnątrz o niskim kontraście – co jest niezwykle istotne dla inspektorów termowizyjnych i osób udzielających pierwszej pomocy, w tym funkcjonariuszy organów ścigania, strażaków oraz personelu poszukiwawczo-ratowniczego.

Zespół Teledyne FLIR ściśle współpracował także ze Skydio przy opracowywaniu niestandardowej optyki, która pozwala zmniejszyć wagę standardowej optyki kamery Boson+ o 48%. Redukcja masy pomaga zmaksymalizować czas lotu, jednocześnie zmniejszając objętość modułu kamery termowizyjnej o 43%, co zapewnia lepszy współczynnik ładowności.

Skydio X10 może poszczycić się dostosowanym przetwarzaniem sygnału obrazu termowizyjnego, które wykorzystuje technologię Teledyne FLIR PrismTM ISP, jeszcze bardziej poprawiając jakość obrazowania. Powstałe obrazy termowizyjne są dostępne w postaci radiometrycznych plików JPEG (R-JPEG), co oznacza, że każdy przechwycony obraz zawiera dane dotyczące temperatury każdego piksela w scenie, co pozwala
uzyskać szczegółowe, ilościowe informacje potrzebne do kontroli paneli słonecznych, maszyn i mediów.

Dane R-JPEG przechwycone przez X10 można następnie połączyć z danymi R-JPEG przechwyconymi przez ręczne kamery termowizyjne Teledyne FLIR w celu stworzenia kompleksowych raportów z inspekcji z powietrza na ziemię. Użytkownicy Skydio X10 mogą również korzystać z oprogramowania FLIR Thermal Studio z zaawansowanym przetwarzaniem i analizą obrazowania termowizyjnego w celu tworzenia niestandardowych raportów w formacie PDF, które można udostępniać współpracownikom, partnerom i klientom.

Więcej informacji na temat Skydio można znaleźć na stronie internetowej Skydio.
Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat Boson+ i odwiedź stronę Thermal by FLIR, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat programu.

Źródło: FLIR