Ciągłe podwyżki stawek ochrony fizycznej kierują przedsiębiorców na alternatywne i nowoczesne rozwiązania

658

Gdy z każdej strony przedsiębiorstwa atakowane są podwyżkami, a rewolucja przemysłowa 4.0 wymusza ciągłe dostosowywanie portfela usług do rosnących wymagań rynku – decydenci firm coraz częściej kierują swoją uwagę na nowoczesne technologie celem usprawnienia procesów i optymalizacji kosztów.

Zastosowanie robotów przemysłowych, czy linii produkcyjnych w miejsce człowieka w dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwi. Czy jednak w branży tak zależnej od czynnika ludzkiego jakim jest ochrona osób i mienia, automatyzacja procesów jest w ogóle możliwa? Czy systemy oparte o elektronikę są w stanie z powodzeniem wykrywać zagrożenia, które w obecnych czasach identyfikowane są przez agentów ochrony?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – “to zależy”.

Firmy ochroniarskie świadcząc swoje usługi, poza stałym zabezpieczaniem obiektu przed szkodą otrzymują dodatkowe zadania w postaci np. kierowania ruchem, czy prowadzeniem ewidencji gości. Mimo iż nadrzędny cel pozostaje wciąż ten sam, to sposób ich wykonania musi ewoluować stawiając na maksymalną efektywność, skuteczność oraz konkurencyjność na rynku.

Firmy specjalizujące się w ochronie elektronicznej identyfikują potencjał i wdrażają nowoczesne technologie do procesów ochrony, zastępując w ten sposób coraz szerszy zakres czynności wykonywanych dotychczas przez agentów ochrony.

“Trendem ostatnich lat zdecydowanie stają się zautomatyzowane systemy bezpieczeństwa oparte o kamery monitoringu wizyjnego oraz rozwiązania analityki obrazu wzbogaconej o algorytmy sztucznej inteligencji. Tego rodzaju systemy już nie tylko skuteczniej wykrywają zagrożenia takie jak wejście intruza, pojawienie się broni, upadek, bójki, dewastację, ale również pozwalają na efektywne zastąpienie szerszego zakresu czynności ochrony. Już dziś bez problemu z ich pomocą zarządzamy ruchem kołowym i osobowym, przyjmujemy dostawy, wydajemy klucze, obsługujemy gości a nawet szkolimy ich z zakresu BHP.” – wyjaśnia Michał Bogdał, prezes Deltaprime – agencji ochrony z siedzibą w Gliwicach.

By system ochrony elektronicznej spełniał zakres wymaganej na obiekcie ochrony, powinien zostać zaprojektowany i skonfigurowany całkowicie indywidualnie, gdyż każdy obiekt jest inny i każdy ma inne potrzeby biznesowe. Z tego powodu, pewność jego działania opiera się w dużej mierze o wiedzę firmy wdrożeniowej i podzespoły dobrane do jego realizacji. Warto zatem w tej kwestii polegać na doświadczonej agencji ochrony, posiadającej odpowiednie kompetencje oraz specjalistów z tej dziedziny.

Reasumując, systemy ochrony elektronicznej to przyszłość ochrony przedsiębiorstw. Brak podatności na błędy pracowników ochrony fizycznej oraz zdecydowana redukcja jej kosztów, to rozwiązanie wielu problemów wszechobecnych podwyżek nie tylko dla dużych, ale i średnich przedsiębiorstw.

Grafiki: www.freepik.com

Źródło:
Deltaprime Sp. z o.o.
Henryka Sienkiewicza 10,
44-100 Gliwice

Tel.: 32 793 70 06
email: info@deltaprime.pl
Strona: www.deltaprime.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj