Co 10 firma korzysta z dedykowanego systemu PDM?

1970

PDM (ang. Product Data Management) jest platformą biznesową zbierającą dane o produkcie, metodach jego wytwarzania i zasobach technologicznych. Oprogramowanie to jest przeznaczone dla technologów, konstruktorów, wydziałów produkcyjnych oraz działów jakości.

Główne funkcje systemu to: gromadzenie danych wymaganych do projektowania, rozwoju i produkowania oraz zarządzanie tymi danymi, zarządzanie harmonogramem projektu, w tym także planowanie zmian oraz kontrola zadań uczestników projektu. Jak wykazało badanie* przeprowadzone w 2016 roku na grupie przedsiębiorstw z branży produkcyjnej, 9% firm do projektowania wyrobów gotowych wykorzystuje dedykowane oprogramowanie PDM.

Narzędzia wykorzystywane przez ankietowanych najgorzej radzą sobie z przekazywaniem dokumentacji dla produkcji w formacie 3D, wskazało na tę cechę aż 61% przedsiębiorstw. Innym problemem jest także kontrola nad procesem opracowania produktu poprzez konfigurowalne obiegi zadań, brak takiej funkcjonalności zadeklarowało 57% przedstawicieli firm.

Oceń czy Ty również potrzebujesz systemu PDM, poprzez wypełnienie ankiety na stronie: http://pdmdlaprzemyslu.pl/potrzebujesz-pdm/

Jeśli należysz już do grona przedsiębiorstw, które zastanawiają się nad zakupem systemu PDM, zapewne zastanawiasz się, jakie mierzalne korzyści przyniesie ta inwestycja. Na potrzeby, stworzonego przez ekspertów firmy Siemens i serwisu decyzje-IT.pl, poradnika PDM dla przemysłu została stworzona aplikacja „Kalkulator korzyści PDM”. Dzięki niej można w łatwy i szybki sposób zidentyfikować i oszacować potencjalne korzyści wdrożenia platformy w przedsiębiorstwie.

Kalkulację można przeprowadzić dla dwóch obszarów: przygotowania oferty oraz realizacji projektu. Aplikacja pozwala na zweryfikowanie ile czasu można zaoszczędzić w trakcie wykonywania poszczególnych zadań, w tym m.in. dla: zarejestrowania oferty, przygotowania konfiguracji pod ofertę, kompletacji dokumentacji, konsultacji, sprawdzania i zatwierdzania oferty, opracowania i dystrybucji harmonogramu, uruchomienia projektu, tworzenia struktury BOM, opracowania pełnej technologii, czy zatwierdzenia dokumentacji konstrukcyjnej.
Więcej w Niezbędniku PDM dla przemysłu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj