Czyszczenie z zastosowaniem produktów MEWA jest wydajne, ekonomiczne i ekologiczne

900

Maszyny i urządzenia używane w zakładzie lub w warsztacie muszą być zawsze utrzymywane w czystości, tak by zachowały swoje właściwości i mogły być efektywnie wykorzystane. Często w tym celu używane są zwykłe, cięte szmatki do czyszczenia. Lepiej jest jednak stosować produkty wysokiej jakości, które są bardziej wydajne, wytrzymałe, przyjazne dla środowiska i bardziej ekonomiczne. Takimi produktami są tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku, maty olejowe, myjki do części i przede wszystkim ogólna zasada zarządzania tekstyliami przemysłowymi firmy MEWA.

Wydajnie…

Zarówno czyściwa wielokrotnego użytku, jak i mata olejowa umożliwiają szybkie i niezawodne usuwanie lub bezpieczne usuwanie lub gromadzenie zanieczyszczeń, takich jak oleje, farby, rozpuszczalniki i smary, ponieważ te dwa produkty

– mają dobre właściwości ssące i czyszczące,

– są solidne i skuteczne,

– bardzo szybko wchłaniają płyny.

Klient może wybierać spośród czterech kategorii czyściw, które są dostosowane do danego zastosowania. Wysokiej jakości czyściwa wielokrotnego użytku tkane są ze specjalnych rodzajów przędzy. Dzięki temu są one niezwykle chłonne i w dużej mierze pozbawione kłaczków. Wchłaniają ciecze w ilości nawet dwa i półraz większej niż same ważą.

Mata olejowa całkowicie wchłania skapujące ciecze. Są one pochłaniane przez zewnętrzną powierzchnię maty olejowej, a następnie bezpiecznie i czysto przechowywane w rdzeniu ssącym wykonanym ze specjalnej włókniny. W ten sposób powierzchnia zewnętrzna maty pozostaje sucha.

Ekonomicznie

Wszystkie produkty firmy MEWA oferowane są w ramach tzw. pełnej usługi. Oznacza to, że najpierw dostarczane są czyste produkty tekstylne (czyściwa lub maty olejowe), następnie od klienta odbierane są zabrudzone produkty, po ich wypraniu czyste już produkty ponownie wysyłane do klienta. MEWA przyjmuje na siebie wszystkie zobowiązania, wynikające z przepisów bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, ponieważ użytkownik może zaoszczędzić czas i wysiłek związany z zamawianiem, magazynowaniem i logistyką i tym samym może się skoncentrować na swojej zasadniczej działalności.

Ekologicznie…

Zarówno czyściwa, jak i maty olejowe mogą być używane wielokrotnie. Przestrzegając ustawowych wymogów w zakresie ochrony środowiska i utylizacji, czyściwo można prać na przykład do 50 razy, a następnie przekazać czyste już szmatki użytkownikowi. Dzięki termicznemu recyklingowi wypłukanych zanieczyszczeń – głównie są to zużyte oleje pozyskane z czyściw – MEWA pokrywa do 80% zapotrzebowania na energie niezbędną dla eksploatacji linii suszących i piorących w procesie prania tekstyliów przemysłowych.

Dostawca usług tekstylnych zajmuje się całą logistyką, czyli odbiorem, praniem, dostawą. Klient nie musi już troszczyć się o wypełnianie odpowiednich dokumentów i pozbywanie się zużytych odpadów. MEWA przyjmuje wszystkie te zobowiązania na siebie. Klient otrzymuje od firmy MEWA potwierdzenie, że czyściwa nie są odpadem, a więc nie podlegają przepisom ustawy o odpadach.

Myjka do czyszczenia części Bio-Circle, którą firma MEWA oferuje w ramach pełnej usługi, szybko usuwa mocno przywierające do powierzchni części oleje, chłodziwa, wosk i smary. Płyn czyszczący nie zawiera żadnych rozpuszczalników chemicznych, ale czyści na bazie naturalnych mikroorganizmów. Powodują one biologiczny rozkład zanieczyszczeń. Brak jest emisji lotnych związków organicznych. Te ekologiczna myjka różni się zatem od konwencjonalnych stołów z pędzlem do czyszczenia na zimno.

Źródło: MEWA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj