Dni eksperckie Kärcher Center Łódź 23-25.05.2018

1657

Z największą przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniach  od 23 do 25 maja 2018 roku w placówce Kärcher Center znajdującej się przy ulicy Gibalskiego 2/4 w Łodzi, odbędą się Dni Eksperckie 2018. Podczas wydarzenia zostaną starannie zaprezentowane urządzenia profesjonalne firmy Kärcher wraz z pokazami zastosowań i omówieniem korzyści jakie płyną z wybrania tych rozwiązań.

Firma Kärcher dokłada szczególnych starań by urządzenia rekomendowane dla przemysłu były nie tylko innowacyjne i wydajne ale przede wszystkim wypróbowane, dokładnie przetestowane, trwałe i proste w obsłudze i serwisowaniu. Technologie czyszczenia oferowane dla przemysłu są indywidualnie dopasowywane do warunków panujących w danym zakładzie. Wśród prezentowanych modeli podczas dni eksperckich znalazły się między innymi urządzenia do czyszczenia suchym lodem, odkurzacze przemysłowe, oraz myjnie do części.

W środę 23.05.2018 o godzinie 11:00 głównym tematem będzie urządzenie do czyszczenia suchym lodem Kärcher Ice Blaster IB 7/40 Adv. Rozwiązanie to pozwala czyścić zwłaszcza tam, gdzie z różnych względów nie można skorzystać z wody (elektronika, elementy wrażliwe na wilgoć). Jego główną zaletą jest możliwość pracy bez przestojów w procesie produkcji. Czyszczenie suchym lodem jest o wiele prostsze i wydajniejsze. Dodatkowo po czyszczeniu Ice Blasterem nie pozostają odpady (takie jak ścierniwo przy piaskowaniu, czy brudna woda przy użyciu urządzenia ciśnieniowego) ponieważ cząsteczki suchego lodu ulegają sublimacji. Co ważne granulki suchego lodu nie mają właściwości ścierniwa, więc nie rysują czyszczonej powierzchni metalowej, a zatem jej nie uszkadzają. Podczas spotkania przedstawione zostaną korzyści z wykorzystywania tej technologii.

O godzinie 12:45 odbędzie się prezentacja odkurzaczy specjalistycznych IVC oraz IVL przeznaczonych między innymi do zasysania i separowania cieczy oraz wiórów w przemyśle obróbki metali, a także do odsysania wiórów, skrawków po obróbce ubytkowej, granulatów oraz innych materiałów wiórowych. Odkurzacze  przemysłowe to oddzielna grupa urządzeń Kärcher polecana do różnych gałęzi przemysłu, część z przedstawianych modeli to odkurzacze cyklonowe w których cyklon działa jak pre-separator a styczne umiejscowienie wlotu powoduje wymuszony ruch powietrza. Wytworzona w ten sposób siła odśrodkowa, powoduje, że duże i ciężkie zanieczyszczenia są odseparowywane bezpośrednio przy wejściu bez kontaktu z filtrem. Zasady działania tej technologii zostaną dokładnie opisane na spotkaniu.

Następnie o godzinie 14:00 głównym tematem będzie Kärcher PC 60/130 T to innowacyjna myjnia części pracująca w obiegu zamkniętym. Wykorzystywana w niej ciecz myjąca jest roztworem na bazie wody (95-99% wody i 1-5% środka czyszczącego RM 39 bądź RM 63), co powoduje, że osoba obsługująca nie jest narażona na szkodliwe działanie rozpuszczalników. Urządzenie to jest niezawodne i bezpieczne w obsłudze. Pompę przed uszkodzeniem zabezpiecza filtr sitowy. Termostat chroni urządzenie przed przegrzaniem wyłączając je przy temperaturze 98°C, a elektronicznie kontrolowany poziom wody zabezpiecza przed pracą na sucho.

Gorąco zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa i odwiedzin, również w czwartek i piątek, udział w pokazach jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji: https://www.kaercher.com/pl/gdzie-kupic/kaercher-center/kaercher-center-lodz.html


KÄRCHER CENTER ŁÓDŹ

ul. Gibalskiego 2/4
91-849 Łódź

Tel.: 42 719 73 58
Tel. kom.: 883 375 618
Tel. kom.: 668 108 998
Tel. kom.: 734 136 429
Fax: 42 658 34 53

e-mail: karchercenter-lodz@karcher.com.pl
www.karchercenterlodz.pl