Firma SATO wprowadza na rynek mobilną drukarkę nowej generacji IoT

1105

Nowa, wytrzymała drukarka mobilna łączy w sobie szybkość oraz możliwość zoptymalizowanej rozbudowy pod kątem sprzedaży detalicznej, logistyki i innych branż.

Firma SATO, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań Auto-ID, które wzmacniają siłę roboczą i usprawniają operacje, ogłosiła wprowadzenie na rynek ich nowej, wykorzystującej potęgę IoT, mobilnej serii drukarek PW2NX która zaprojektowana jest do produkcji znaczników zniżek, etykietek cenowych oraz etykiet dostaw do intensywnego użytku w środowiskach operacyjnych pierwszej linii produkcyjnej.

SATO PW2NXZ przewidywanym wzrostem rynku światowego o 2.29 trylionów dolarów, sektor e-commerce zanotował nadzwyczajny wzrost o 23.2% w 2017 roku, tym samym czterokrotnie przewyższając wzrost tradycyjnego handlu. Ten dwucyfrowy wzrost jest przewidywany aż do 2021 roku[1]. Rozpowszechnione stosowanie e-commerce wymaga od dostawców detalicznych i logistycznych zaadoptowania zaawansowanej technologii, umożliwiającej pracownikom obsługę ładunku.

Nowa, 2-calowa mobilna drukarka zapewnia niezawodną łączność dzięki obsłudze wyjątkowej technologii drukowania AEP (drukowania z poziomu aplikacji), umożliwiającej obsługę inteligentnych i połączonych ze sobą aplikacji, które zapewniają wszechstronny dostęp i możliwości rozszerzeń funkcjonalności. Drukarka ta została również zaprojektowana by wspierać opartą na chmurze IoT usługi utrzymania sprzętu i konserwacji SOS (Sato Online Services) w celu zidentyfikowania problemów, zanim staną się one krytyczne, aby zapobiegać przestojom w pracy.

Dzięki funkcjom AEP, obsłudze NFC i systemowi iOS drukarka zapewnia możliwości rozbudowy co oznacza elastyczność pracy dla użytkowania, co ma kluczowe znaczenie dla szerokiego zakresu zastosowań zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz w punktach szybkiej obsługi QSR, zakładach produkcji żywności, centrach dystrybucyjnych oraz w drodze dostaw.

Dzięki obudowie z poliwęglanu, modele drukarek serii PW2NX cechują się wysoką odpornością na wstrząsy i ich absorbcją po upuszczeniu. Wysokiej jakości elastomer na krawędziach pochłania uderzenia i zapewnia wytrzymałość drukarki na zewnątrz. Posiada również intuicyjną konstrukcję i ikony dla prostej obsługi.

Ponadto, drukarka ta obsługuje etykiety bez podkładu, typu linerless, aby użytkownicy mogli zredukować swój negatywny wpływ na środowisko poprzez mniejsze zużycie papieru i eliminację odpadów.

“Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem na rynek najlepszej mobilnej drukarki IoT” powiedział Nriyasu Yamada, SATO Chief Product Planning Officer. “Z uwagi na rosnące potrzeby branży e-commerce, niezbędny jest inteligentny sprzęt zaprojektowany na potrzeby IoT. Uważnie wysłuchaliśmy problemów powstających na rynku, aby opracować rozszerzalny, ewoluujący produkt, który umożliwia lepszą łączność w celu zwiększenia zwrotu z inwestycji dla klientów”.

Źródło: STATSO