Inwestycja w antresole magazynowe – o czym należy pamiętać?

345

Modułowe antresole magazynowe to jedno z najtańszych, najszybszych i najprostszych rozwiązań problemów związanych z brakiem wolnego miejsca w magazynie. Konstrukcje stalowe tego typu pozwalają na zwiększenie dostępnej przestrzeni nawet o kilkaset procent – jedynym rzeczywistym ograniczeniem staje się wysokość danego obiektu. Decydując się na antresole magazynowe, warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników, mających kluczowy wpływ na ich funkcjonalność.

Antresole magazynowe a bezpieczeństwo w obiekcie

Zamawiając antresole magazynowe należy upewnić się, że konstrukcje powstaną w zgodzie z najnowszymi zaleceniami technicznymi FEM – europejskiej organizacji branżowej, skupiającej wiodących producentów wyposażenia magazynów. Obecnie instytucja ta zrzesza ponad 1000 firm w całej Europie, tworzących elementy systemów magazynowania w zgodzie z obecnymi wymogami regulacyjnymi.

Osoby, które planują zainwestować w bezpieczne antresole magazynowe, powinny zwrócić szczególną uwagę na deklarowaną przez producenta sztywność konstrukcji – to jeden z najważniejszych parametrów, mających wpływ na bezpieczeństwo personelu i składowanego towaru. Pochylając się nad wykorzystywanymi w produkcji materiałami, należy poświęcić szczególną uwagę materiałowi, z którego wykonane zostanie poszycie antresoli – musi ono spełniać obowiązujące przepisy z zakresu PPOŻ.

Przykładowa realizacja antresoli magazynowej firmy Nedcon Silesia | źródło: nedcon.pl

Jak wkomponować antresole magazynowe w kubaturę obiektu?

Uniwersalne antresole magazynowe mogą wielokrotnie zwiększyć dostępną przestrzeń składowania, którą można przeznaczyć na instalację dodatkowych regałów czy wyznaczenie strefy kompletacji zamówień. Aranżując pozyskane przy ich pomocy miejsce, należy pamiętać m.in. o zachowaniu odpowiedniej szerokości dróg ewakuacyjnych oraz wolnej przestrzeni, niezbędnej do realizacji celów transportowych bądź tymczasowego odstawienia towarów przed umieszczeniem ich w przeznaczonych do tego miejscach.

Kolejnym czynnikiem, nad którym warto się pochylić, jest potencjalna przebudowa magazynu. Jeśli zastanawiamy się nad rozbudowaniem danego obiektu np. o dedykowany system przenośników, warto uwzględnić je w projekcie z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu późniejsze prace związane z instalacją odpowiednich systemów będą przebiegać szybko i bez zastrzeżeń.

Postaw na antresole magazynowe od Nedcon Silesia

Szukasz doświadczonego producenta, który przeprowadzi Cię przez cały proces projektowania i montażu antresoli magazynowych? Dołącz do ponad 1000 przedsiębiorstw, które zaufały wiedzy marki Nedcon Silesia. Już dziś skontaktuj się z opiekunami inwestycji firmy Nedcon i dołącz do największych firm w Polsce, które zdecydowały się odmienić swój magazyn przy pomocy sprawdzonych rozwiązań wysokiej jakości.

NEDCON SILESIA Sp. z o.o.
Ul. Rzeźnicza 28/31
50-130 Wrocław

Tel.: 71 780 42 71