Jak szybko i niezawodnie opisać tysiące pozycji w parku energii słonecznej?

629

Brady Corporation pomogla firme Vindo Solar w identyfikacji kabli i falowników do paneli słonecznych. Przeczytaj całe studium przypadku.Vindo Solar B.V. to firma zajmująca się inżynierią, projektowaniem, instalacją i konserwacją fotowoltaiki, działająca w Holandii, Belgii, Niemczech, Irlandii i Polsce.

Potrzebowali wydajnego rozwiązania do identyfikacji kabli i falowników 124 000 paneli słonecznych w parku energii odnawialnej Haringvliet-Zuid w Holandii. Każde zastosowane rozwiązanie do identyfikacji musiało pozostać przymocowane i czytelne przez 10 lat w aktywnym promieniowaniu UV i w trudnych warunkach środowiskowych.

Rozwiązania: Niezawodne, kolorowe etykiety drukowane na placu budowy

Firma Brady zaoferowała przywieszki kablowe B-7598 wykonane z poliestru, poliestrowe etykiety B-7593 jako alternetywę do tabliczek znamionowych falowników oraz przemysłową drukarkę etykiet BradyPrinter i3300 do drukowania na placu budowy.

Przywieszki B-7598 zostały zaprojektowane tak, aby doskonale sprawdzały się w środowiskach zewnętrznych przez okres do 10 lat. Drukowane przywieszki nie wykazują żadnego widocznego efektu w 95% wilgotności w 37°C, po podgrzaniu do 100°C lub schłodzeniu do -40°C.  Są również bardzo odporne na ścieranie i są dostępne w kolorze białym, czarnym, żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim i metalicznym. Wszystkie te parametry umożliwiły Vindo Solar łatwe kodowanie kolorami kabli AC, kabli solarnych, bezpieczników, kabli uziemiających, kabli komunikacyjnych i kabli światłowodowych. Większość tagów została wydrukowana w fabrykach Brady i dostarczona w postaci gotowej do nałożenia. Reszta tagów została dostarczona jako puste, dzięki czemu Vindo Solar mogło elastycznie reagować na dodatkowe potrzeby, drukując je za pomocą BradyPrinter i3000 na placu budowy. Wszystkie znaczniki można było wydrukować z unikalnymi identyfikatorami, informacjami o źródle i miejscu docelowym oraz innymi danymi, aby umożliwić szybkie przyszłe interwencje lub wymiany kabli.

„Przywieszki kablowe B-7598 oferowane przez doświadczonych specjalistów Brady, okazały się idealnym rozwiązaniem”, powiedział Tadas Malinauskas, kierownik projektu fotowoltaicznego w firmie Vindo Solar. „Są wykonane z niezawodnych materiałów i przetestowane w różnych warunkach środowiskowych”.

Aby zidentyfikować ponad 100 falowników na miejscu, firma Brady dostarczyła etykietę z materiału B-7593 zastępującą tabliczką znamionową. Jest to etykieta poliestrowa wyposażona w piankę, która wygląda jak grawerowana metalowa tabliczka znamionowa, ale o zwiększonej elastyczności. Po zadrukowaniu samoprzylepna etykieta szybko się rozszerza, przybierając kształt metalowej tabliczki znamionowej.

Dzięki kompaktowej, wysokonakładowej przemysłowej drukarce etykiet BradyPrinter i3300, firma Vindo Solar jest wyposażona w bardzo elastyczne i szybkie możliwości identyfikacji. System może drukować szeroką gamę etykiet, koszulek, przywieszek i znaków do identyfikacji kabli, produktów i obiektów. Materiały do ​​nadruku można wymieniać w mniej niż 20 sekund dzięki inteligentnym rolkom i automatycznej kalibracji drukarki. Dzięki aplikacjom do projektowania etykiet Brady Workstation, Vindo Solar może łatwo importować dane z programu Excel w celu drukowania etykiet z dużą szybkością i wydajnością.

„W instalacji 124 000 paneli słonecznych liczba potrzebnych etykiet jest ogromna. Elastyczność oferowana przez BradyPrinter i3300 jest właśnie tym, czego potrzebowaliśmy”.

Wyniki: Niezawodna identyfikacja kabli zewnętrznych

Vindo Solar może spełnić wymagania identyfikacyjne swoich klientów dzięki niezawodnym przywieszkom do kabli i etykietom falownika. Sprawna identyfikacja umożliwi im szybkie znalezienie konkretnych kabli i falowników wśród 124 000 paneli słonecznych w parku energii odnawialnej Haringvliet-Zuid w Holandii.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązań identyfikacyjnych firmy Brady i zastosujemy je również w innych elektrowniach słonecznych”.

Znaczenie profesjonalnych etykiet

Trwałe, profesjonalne etykiety, zachowujące czytelność i pozostające na swoim miejscu nawet w trudnych warunkach eksploatacji, mają ogromne znaczenie dla skutecznej organizacji oraz sprawnego działania kabli i komponentów układów zasilania oraz sieci, a także kabli telekomunikacyjnych i informatycznych.

Źródło: BRADY