Odcinek 3: Technologia 5G, gościnnie: Maciej Mazur – Video poradnik

406

Podcast „technicznie rzecz biorąc” ma za zadanie uświadomić społeczeństwo jak ważna w dzisiejszych czasach jest automatyzacja, robotyzacjaorazcyfryzacja. Wyjaśnienie najnowocześniejszego świata technologii w prostych słowach oraz barwnych analogiach dla każdego!

W każdym odcinku poruszane są najnowsze technologie spod szyldu Przemysłu 4.0, a zapraszani goście są żywym dowodem na to, że autonomiczne roboty mobilne, drony czy sztuczna inteligencja nie są dla dzisiejszego społeczeństwa odległe.

Prowadzący podcast Łukasz Ziegler jest na codzień koordynatorem robotów mobilnych w pionierskiej firmie ProCobot. Jest pasjonatem najnowszych technologii używanych w przemyśle, z dużym naciskiem na nowatorską robotykę mobilną oraz sztuczną inteligencję.

Spotify: https://open.spotify.com/episode/3sknIhkMwvfZ8MPfSOpOsL

W trzecim odcinku podcastu technicznie rzecz biorąc prowadzonym przez Łukasza Ziegler, gości Chief Data Scientist z firmy PGS Software – Maciej Mazur. Maciek jest specjalistą w kwestiach wdrożeń 5G do inteligentnych fabryk, gdzie dzięki tej technologii stara się usprawnić procesy produkcyjne oraz intralogistyczne.

Pierwsza część podcastu wyjaśnia czym właściwie jest najnowszy standard telefonii mobilnej i internetu bezprzewodowego, jakie częstotliwości będzie wykorzystywać, czy faktycznie jest takie niebezpieczne jak niektórzy twierdzą.

Następnie poruszane zostają kwestie wykorzystania technologii 5G w samochodach autonomicznych, aplikacjach z robotami mobilnymi typu follow me oraz zastosowanie 5G w kwestii cyfrowego bliźniaka.

Czy wiedziałeś, że dzięki 5G za niedługo możemy być świadkami modelu, gdzie operator będzie rozwiązywać problemy oraz awarie całkowicie zdalnie? To i wiele więcej pojawia się w najnowszym odcinku! Nie możesz tego przegapić.

Autor: Łukasz Ziegler
Źródło: Technicznie Rzecz Biorąc