Jedną z najwydajniejszych przepompowni na rynku jest Aqualift S/F XL firmy Kessel. Duże rozmiary zbiornika i pojemność użytkowa wynosząca nawet 820 litrów, czynią z niej idealne rozwiązanie do miejsc, w których wytwarzane są duże ilości ścieków. Przepompownie tego typu wyposażone są w zewnętrzne szafy sterownicze z systemem samodiagnozy SDS, który to monitoruje w czasie rzeczywistym stan pracy przepompowni. W wypadku zapotrzebowania na większą pojemność użytkową firma Kessel oferuje rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań klienta.

Przepompownia Aqualift S XL / KESSEL

Separacja ścieków

Przepompownie można też efektywnie łączyć z separatorami. Dobór odpowiedniego separatora zależy od specyfiki produkcji danego zakładu i rodzaju podczyszczanych ścieków. W branży gastronomicznej doskonale sprawdza się separator tłuszczu EasyClean, dostępny w wersji wolnostojącej free lub w wersji do zabudowy w ziemi ground. Dzięki sile grawitacji rozdziela on napływające ścieki według ich gęstości na: elementy stałe odpadające na dno zbiornika, zanieczyszczoną wodę unoszącą się pośrodku, oraz tłuszcz wypierający się ku górze.
Przykład połączenia separatora tłuszczy z przepompownią / KESSEL
EasyClean wyposażony jest w urządzenie pomiarowe SonicControl, które za pomocą czujnika ultradźwiękowego na bieżąco mierzy grubość i temperaturę warstwy tłuszczu. Pozwala to zoptymalizować proces opróżniania separatora. Zbiornik EasyClean wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego, co gwarantuje wieloletnią wytrzymałość i szczelność.