Pierwsze centrum szkoleń IPAF w Polsce

1319

W Polsce powstało pierwsze Centrum Szkoleniowe IPAF (International Powered Access Federation). Otworzyła je firma Riwal, specjalista w branży podestów ruchomych oraz ładowarek teleskopowych, która współpracuje z IPAF w zakresie edukacji na temat bezpieczeństwa pracy na wysokości.

Riwal nawiązał współpracę z International Powered Access Federation (IPAF) – globalną organizacją non-profit zajmującą się propagowaniem bezpiecznego i efektywnego wykorzystywania podestów roboczych. Firma realizuje program szkoleń IPAF w otwartym niedawno w Łodzi Centrum Szkoleń IPAF, przekazuje organizacji informacje o wszystkich wypadkach z udziałem podestów ruchomych oraz wspiera IPAF w analizie ich przyczyn, aby dalej podnosić świadomość branży w zakresie bezpieczeństwa.

„W łódzkim Centrum Szkoleniowym IPAF można uzyskać międzynarodową licencję PAL uprawniającą do operowania wybranym typem podestu ruchomego w różnych branżach. PAL 3a dotyczy obsługi podestów ruchomych przejezdnych nożycowych, a PAL 3b obsługi podestów ruchomych przejezdnych przegubowych i teleskopowych. Uprawnienia te są ważne przez 5 lat i muszą je posiadać wszyscy operatorzy, którzy chcą pracować na podestach za granicą” – mówi Radosław Wroński, Kierownik Działu Szkoleń z firmy Riwal. Pierwsze w Polsce Centrum Szkoleniowe IPAF realizuje program opracowany przez wiodących specjalistów z branży i certyfikowany przez TÜV jako zgodny z międzynarodową normą ISO 18878.

Obecnie w Riwal Polska szkolenia przeprowadza trzech licencjonowanych trenerów IPAF, wśród których znajduje się Kamila Krężęl, jedna z kilku kobiet–instruktorek IPAF na świecie. Każde szkolenie kończą testy teoretyczne i praktyczne. Wszyscy operatorzy, którzy je pomyślnie zdadzą otrzymują kartę PAL (Licencję Operatora), certyfikat, dziennik operatora i przygotowany przez Riwal poradnik bezpieczeństwa. Szkolenia są prowadzone głównie w języku polskim, ale także angielskim czy ukraińskim. Riwal rozwija działalność szkoleniową w standardach IPAF na wszystkich rynkach w swojej grupie. Niedawno do programu dołączył oddział Riwal w Danii, w którym planowane jest organizowanie kursów w języku polskim.

IPAF to międzynarodowa organizacja zrzeszająca producentów maszyn, wypożyczalnie, dystrybutorów, wykonawców i użytkowników. Członkowie IPAF prowadzą większość floty wynajmu MEWP (Podestów Ruchomych Przejezdnych) na całym świecie i produkują około 85% platform na rynku. Działalność organizacji obejmuje m.in. udzielanie porad technicznych, wsparcie firm z branży w interpretacji ustawodawstwa i ustalaniu standardów oraz realizację inicjatyw z zakresu bezpieczeństwa np. poprzez program specjalistycznych szkoleń.

Źródło: RIWAL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj