Rittal Application Center — nowy rozdział w historii przemysłu, czyli jak cyfryzacja służy twoim projektom

171

Planowanie i wykonanie związanych z różnego rodzaju technologiami projektów wymaga ogromnego nakładu czasu i pracy. Jak wynika z przeprowadzonych przez firmy Eplan i Rittal badań, na wyprodukowanie samej szafy sterowniczej przy wykorzystaniu tradycyjnej metody obróbki ręcznej, konieczne jest przeznaczenie około 58 godzin*.

A co jeśli wszystkie elementy wspomnianego procesu można przeprowadzić nie tylko szybciej, ale też efektywniej i z zapewnieniem szeroko rozumianych oszczędności? Z taką nieograniczoną jedynie do tego konkretnego przykładu propozycją, przychodzi do swoich Klientów w Polsce firma Rittal i jej Rittal Application Center.

Rittal Application Center, czyli wspólna droga do rozwoju

Celem marki Rittal jest nieustanne wspieranie jej Klientów w drodze do osiągania oczekiwanych rezultatów i ukazywanie im nowych ścieżek szybkiego rozwoju. Założenia te mogą zostać zrealizowane już dziś, właśnie w Rittal Application Center (RAC), które jest wspólnym projektem firm Rittal i Eplan. Drogę do niego rozpoczęło Rittal Innovation Center (RIC), gdzie zarówno nowym, jak i obecnym już partnerom, prezentowane są najnowsze rozwiązania obu producentów.

Uzupełniające się w projekcie RIC działania Rittal i Eplan posłużyły jako inspiracja do utworzenia jedynej w swoim rodzaju przestrzeni. Przestrzeni, w której Klienci, korzystając
z integracji narracji RIC ze środowiskiem warsztatowym, biorą czynny udział w opracowywaniu i wdrażaniu zwiększających efektywność podejmowanych przez nich działań rozwiązań.

Rittal Application Center

Warsztat, w którym odkryjesz  tajemnice cyfrowej transformacji

W RAC główny nacisk kładziemy na indywidualne wymagania Klienta i niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania przygotowanego przez niego projektu procesach. Oferowana przez nas pomoc specjalistów nie oznacza jedynie merytorycznego wsparcia. To możliwość stworzenia cyfrowego bliźniaka dla każdego zaprezentowanego przez odwiedzających centrum elementu, dostęp do oprogramowania specjalistycznego Rittal oraz opracowanych przez Eplan rozwiązań inżynieryjnych.

Dzięki modułowej ofercie realizowanej w ośrodku RAC, każdy z odwiedzających ma możliwość skorzystania z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i najlepszych narzędzi warsztatowych. Nasze wsparcie obejmuje również doradztwo w zakresie zaopatrzenia, logistyki, a także działań marketingowych.

Łącząc kompetencje swojego zespołu z know-how Rittal i Eplan, umożliwiasz powstanie dostosowanych do indywidualnych wymagań każdego projektu scenariuszy. Innymi słowy, wspólnie z nami przyczyniasz się do optymalizacji całego łańcucha wartości, wokół którego koncentrują się działania twojej firmy.

Dostęp do wiedzy ekspertów

Wizyta w naszym Centrum Zastosowań to okazja dla każdego, kto pragnie zdobyć wiedzę
w zakresie związanych z transformacją cyfrową zagadnień każdemu. Nasi specjaliści objaśniają wszystkie mogące wzbudzać wątpliwości kwestie, między innymi co jest istotne przy tworzeniu schematów połączeń i modeli 3D, w jaki sposób zautomatyzowana obróbka obudów zwiększa wydajność produkcji, czy też jak ważne dla zapewnienia ciągłości procesu jest zabezpieczenie danych.

Szybsze osiąganie celu dzięki odwzorowaniu cyfrowemu digital twin

Współpracującym z RAC specjalistom zależy na maksymalizacji wyników naszych Klientów, a dzięki wykorzystaniu cyfrowego bliźniaka wzdłuż całego łańcucha wartości, jest to wizja jak najbardziej do spełnienia możliwa.

Obserwacja z bliska zachodzących w digital twin odwzorowanych cyfrowo procesów, czy to
w zakresie automatyzacji, produktu czy też produkcji, pozwala w krótkim czasie określić, czy obrana ścieżka rzeczywiście doprowadzi projekt do zamierzonego celu. Co więcej, w razie potrzeby jej skorygowania, korzystanie z modelu cyfrowego zamiast rzeczywistych materiałów pozwala na uniknięcie dodatkowych, związanych z koniecznością wprowadzenia korekty, kosztów.