Sprzątanie hal przemysłowych – jaki sprzęt usunie wszystkie nieczystości na halach?

673

W kwestii utrzymania porządku na halach produkcyjnych niezbędne są zaawansowane rozwiązania techniczne, dzięki którym można nie tylko zapewnić wysoką wydajność produkcji, ale także bezpieczeństwo i możliwości rozwoju. 

Jakie wyzwania czekają na zarządzających halami produkcyjnymi? 

W każdym zakładzie produkcyjnym istnieją wysokie standardy zachowania czystości i higieny. Wynika to przede wszystkim z charakteru procesów produkcyjnych, w których każdy wiąże się w większym lub w mniejszym stopniu z kontrolą jakości. Dzięki temu klienci mogą otrzymać produkty, które spełniają ich najbardziej wygórowane oczekiwania. 

Utrzymanie ładu na halach magazynowych i produkcyjnych może być bardzo czasochłonne i wymaga dobrej organizacji czasu. Dobrym sposobem na czyszczenie przestrzeni, w której codziennie odbywa się praca wielu ludzi, jest regularne usuwanie kurzu, brudu oraz odpadów poprodukcyjnych. Jednak jest to niewystarczające i wymaga stosowania bardziej kompleksowych rozwiązań. 

Dlatego ważne jest cykliczne przeprowadzanie gruntownego sprzątania. W tym przypadku niezbędne jest dokładne odkurzanie hal oraz eliminacja nieczystości z trudno dostępnych miejsc – także na powierzchni ścian lub sufitów. Do tego dochodzi dbanie o stan infrastruktury, mycie maszyn produkcyjnych i prowadzenie dezynfekcji. 

Ma to szczególne znaczenie w branżach, które wymagają dużej sterylności obiektów produkcyjnych. Prewencyjne działania są w stanie uchronić produkty przed skażeniem lub znacznym obniżeniem jakości. 

Najczęściej wykorzystywane metody na utrzymanie czystości w zakładach produkcyjnych 

System oczyszczania zakładów produkcyjnych i hal magazynowych obejmuje różne metody techniczne, wymagające zaawansowanego sprzętu. Wśród nich dominują dwa odrębne sposoby na usuwanie nieczystości: 

  • sprzątanie na mokro – wykorzystuje pianowanie z użyciem agregatów lub mycie wodą pod ciśnieniem. Po wstępnym płukaniu następuje nakładanie piany, kolejnym etapem jest dezynfekcja. Na koniec myta powierzchnia jest suszona i wietrzona, 
  • sprzątanie na sucho – wymaga zastosowania odkurzaczy przemysłowych, szorowarek lub zamiatarek. Zależnie od wielkości urządzeń czyszczących, możne je używać do dbania o stan dużych powierzchni, wąskich ciągów komunikacyjnych lub wąskich miejsc przeładunkowych.  

Spośród metod utrzymania czystości największą popularnością cieszy się sprzątanie na sucho. Przede wszystkim zajmuje mniej czasu, ponieważ nie wymaga wieloetapowych działań, ale wykorzystuje zautomatyzowane procesy. Nowoczesne zamiatarki jednocześnie zbierają wszelkie nieczystości i pozwalają na ich zagospodarowanie oraz bezpieczną utylizację. 

Jakie zamiatarki będą najbardziej optymalne do oczyszczania przestrzeni przemysłowych? 

Na rynku można spotkać wiele różnych konstrukcji i maszyn przeznaczonych do sprzątania hal produkcyjnych czy magazynowych. Na tym tle zdecydowanie wyróżnia się oferta niemieckiej firmy Tuchel Maschinenbau GmbH. Wśród jej sztandarowych urządzeń warto wyróżnić takie zamiatarki do zastosowania w przemyśle, jak chociażby: 

  • Tuchel Sweep Ideal 650 – obsługuje zarówno wąskie przestrzenie, jak i wielkie powierzchnie przemysłowe. Maszyna została wyposażona w innowacyjną funkcję hermetyzacji, która doskonale sprawdza się w miejscach o podwyższonej sterylności. Wyróżnia ją także wydajny kolektor obsługiwany metodą hydrauliczną, 
  • Tuchel Sweep Profi Gigant – urządzenie dedykowane do dużych przestrzeni magazynowych i do wielkich hal. Wykorzystuje wahadłowe złącze, które sprawdza się na każdym typie podłoża, 
  • Tuchel Sweep Eco Pro – zamiatarka dostępna w kilku wariantach – o szerokości roboczej od 1,35 m do 2,3 m. Pracuje w systemie bez kolektora, dzięki czemu nie wymaga zdejmowania zbiornika na śmieci. 

Powyższe zamiatarki występują w kilku różnych wersjach, niektóre z nich mają dodatkowe mechanizmy i funkcje, które można dowolnie wybierać.

Funkcję zamiatarki przemysłowej może pełnić także maszyna samojezdna – Tuchel Trac Mini 3  

Najlepsze zamiatarki do sprzątania hal – gdzie można je kupić? 

Szeroki asortyment zamiatarek przemysłowych posiada niemiecka firma Tuchel Maschinenbau GmbH. Należy do znanych i cenionych marek produkujących nowoczesne rozwiązania dla zakładów przemysłowych, firm komunalnych oraz samorządów.

Niemiecki producent zamiatarek prowadzi sprzedaż w ponad 50 krajach na całym świecie. Posiada własne przedstawicielstwo w Polsce – jego wyłącznym dystrybutorem jest wielkopolska firma Agro – Tech Junoszyn. Przedsiębiorstwo dysponuje szerokim wachlarzem zamiatarek, sprzedaje również pługi do odśnieżania i inne urządzenia do sprzątania. 

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj