Przewody miedziane gołe i cynowane oraz elastyczne połączenia uziemiające

1855

W czasach coraz krótszych cykli innowacyjnych i coraz szybciej zmieniających się rynków, niezwykle ważne jest posiadanie u swego boku niezawodnego partnera biznesowego. Od prawie 30 lat firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. zapewnia profesjonalne wsparcie, a jej klienci pozostają skutecznymi i konkurencyjnymi graczami rynkowymi. Aktywnie uczestniczymy i wspieramy procesy przemysłowe, oferując kable i przewody do specjalnych zastosowań, nierzadko opartych na nowoczesnych projektach i rozwiązaniach. Na przestrzeni lat znacznie rozwinęliśmy nasze możliwości projektowe, produkcyjne i dystrybucyjne, a od 15 września 2019 roku firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. stała się częścią grupy Helukabel. Dzięki temu w trakcie realizacji jest szereg inwestycji, które w jeszcze większym stopniu pozwolą nam odpowiadać na innowacyjne potrzeby rynków.

Jako jedyny polski producent oferujemy przewody miedziane gołe lub cynowane oparte na drutach o średnicy 0,05 – 0,20 mm. Nasze linki i połączenia charakteryzują się wyjątkową elastycznością i wytrzymałością, a ich jakość od lat potwierdzana jest dostawami do sieci międzynarodowych fabryk największych koncernów elektrotechnicznych oraz przemysłu samochodowego.

Fot: Szczotki do silników elektrycznych – superelastyczne linki na bazie mikrodrutów o 0,05 – 0,10 mm.

Oferujemy kompletny zakres konstrukcji wykonania przewodów miedzianych gołych, jak i cynowanych, srebrzonych czy niklowanych. Oprócz linek i plecionek wysoko elastycznych posiadamy również taśmy plecione z drutów o średnicy 0,07 – 0,20 mm. Dzięki wykorzystaniu drutów o tak niewielkich wymiarach oraz specjalnej konstrukcji przewodnika, składającego się z kilku warstw plecionek, otrzymujemy połączenia o bardzo dużej powierzchni i obciążalności prądowej. Produkty te z powodzeniem stosowane są jako połączenia w rozdzielniach, między transformatorami, generatorami, prostownikami czy urządzeniami przełączającymi w sieciach energetycznych, gdzie skutecznie kompensują ekspansje wywołane wzrostem temperatury czy wibracje.

W 2020 roku wdrożyliśmy również technologię oporowego zgrzewania miedzi, która jest bardzo rozpowszechnioną metodą łączenia elementów i znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym i motoryzacyjnym. Podstawowymi walorami zgrzewania rezystancyjnego są: bardzo krótki cykl produkcyjny, uniwersalność metody, łatwość przezbrajania, dobra jakość połączeń, które cechuje duża wytrzymałość przy jednocześnie niewielkim spadku napięcia.

Fot: Przykłady linek miedzianych zgrzewanych oporowo.

Im bardziej struktura brykietu jest zwarta i stanowi monolityczną całość, tym większa jest wytrzymałość połączenia. Projektując proces brykietowania nie należy jednak zapominać, że plecionka stanowi wiązkę zbudowaną z kilkuset do nawet kilku tysięcy drutów upakowanych w kilka splecionych ze sobą pasemek. Średnica drutu w typowych przekrojach plecionek zawiera się w zakresie od 0,05 do 0,20 mm i stanowi podstawę elastycznych właściwości połączenia.

Na naszej stronie internetowej niedawno ukazał się nowy katalog z ofertą przewodów miedzianych. Zebraliśmy w nim elastyczne połączenia zarówno z miedzi gołej, cynowanej jak i srebrzonej i niklowanej. Charakteryzują się one wyjątkową żywotnością oraz odpornością mechaniczną. Sprawdzają się w szeroko rozumianym przemyśle elektrotechnicznym, motoryzacyjnym czy w energetyce.

Katalog jest dostępny pod linkiem: https://oxomi.com/p/3000391/catalog/10297011

Autor: Bartosz Rutkowski

ELTRON-KABEL Sp. z o.o.
ul. Rozwojowa 14, 43-600 Jaworzno

http://eltron-kabel.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj