Gotowi na wyzwania Przemysłu 4.0?

1083

Oprogramowanie IoT Gateway – prosty sposób na monitorowanie pracy maszyn.

Współczesna produkcja nie może obyć się bez informacji z parku maszyn. Przebieg procesu oraz jego parametry bardzo często uzależnione są od stanu technicznego maszyn. Informacje te można pozyskać na kilka sposobów, m.in. klasyczny – poprzez zainstalowanie na maszynie dodatkowego źródła, jak czujniki czy mierniki i zbudowanie nowej instalacji lub sposób w tańszy i prostszy, który oferuje firma Bosch Rexroth, bazujący na wykorzystaniu tego, co jest zainstalowane już ma maszynie.

Interface oprogramowania IoT Gateway

Czy właściciel maszyny może w prosty sposób pozyskać te dane dla swoich celów?

Skorzystaj z tego, że Twoja linia produkcyjna oraz maszyny zbierają „dla siebie” bardzo dużo danych, które zazwyczaj widoczne są jedynie na panelach operatorskich, zaszyte w sterownikach czy bezpośrednio w elementach wykonawczych.

Jak się do nich dostać nie angażując producenta maszyny lub programisty?

Rozwiązaniem jest oprogramowanie IoT Gateway. Aby monitorować dane na maszynie wystarczy zainstalować oprogramowanie IoT Gateway firmy Bosch Rexroth, które umożliwia łatwe i cykliczne pobieranie danych z napędów, sterowników PLC, z mierników i czujników, za pomocą różnych protokołów komunikacyjnych oraz wysyłanie ich we wskazane miejsce, jak systemy MES, ERP, chmury obliczeniowe czy zapis do bazy danych, zapewniając przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa, dla maszyn i urządzeń, które nie były zaprojektowane pod kątem zbierania danych.

Opis oprogramowania IoT Gateway

IoT Gateway to Mulitkonektor – oprogramowanie, które łączy się do sterowników i elementów wykonawczych wielu producentów. Aby zacząć zbieranie danych nie ma potrzeby żadnego programowania. Wystarczy samodzielnie skonfigurować połączenie do czujnika czy elementów automatyki, aby rozpocząć zbieranie danych. Jeśli użytkowana  przez Ciebie maszyna nie ma jeszcze możliwości przesyłania danych do chmury, a chcesz to łatwo wdrożyć bez zatrudniania developera czy programisty, w takim przypadku oprogramowanie IoT Gateway jest rozwiązaniem, którego szukasz.

Oprogramowanie IoT Gateway pozwala łatwo i ekonomicznie pozyskiwać informacje z różnych sterowników PLC,  otwierając maszyny na nowoczesne rozwiązania IT.

Ściągnij demo oprogramowania IoT Gateway i przetestuj!

Zobacz jak łatwo skonfigurować IoT Gateway i pobierać dane z maszynyobejrzyj filmy instruktarzowe o IoT Gateway

Odwiedź stronę dedykowaną IoT Gateway

Więcej informacji: www.boschrexroth.pl

Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/ 104
02-230 Warszawa

tel.: 22/ 738 18 00
info@boschrexroth.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj