Podsumowanie konferencji (R)ewolucja Przemysłowa 2024

185

Dziękujemy, że byliście z nami na 3. edycji konferencji DBR77: (R)ewolucja Przemysłowa 2024! Jej hasło przewodnie to: „Jak odnaleźć się w labiryncie cyfrowej transformacji?”.

Jak co roku, skupialiśmy się na zagadnieniach związanych z robotyzacją, automatyzacją i cyfryzacją firm. Z pewnością to były 2 dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń!

Przebieg konferencji (R)ewolucja Przemysłowa 2024

Śmiało możemy napisać, że było to epickie wydarzenie branżowe! W dniach 12-13 marca 2024 roku, online, spotkali się na nim najważniejsi przedstawiciele świata polskiej robotyzacji i cyfryzacji, aby podzielić się swoją wiedzą na temat istniejącej i dostępnej technologii w obszarze robotyzacji oraz szeroko pojętej transformacji. Naszymi gośćmi byli też przedstawiciele kierownictwa globalnych podmiotów związanych z tą tematyką, którzy uczestniczyli w dwóch panelach anglojęzycznych. Takie panele były organizowane na naszej konferencji po raz pierwszy. Dodatkowo, niespodzianką był także udział prof. Aleksandry Przegalińskiej w formie jej awatara. Specjalnie dla nas przygotowała wstęp do ostatniego panelu konferencji: „AI with human face”.

Poruszana tematyka

Podczas konferencji mogliśmy zobaczyć, jak zaawansowane roboty i automatyzacja zmieniają krajobraz produkcyjny, wprowadzając niezrównaną efektywność i innowacyjność. Przede wszystkim poznaliśmy perspektywę dostawców robotów, integratorów i case study ich klientów. Następnie odkrywaliśmy potęgę danych i uczyliśmy się, jak wykorzystać analizę danych do podejmowania lepszych decyzji biznesowych. W końcu sprawdzaliśmy, jak cyfrowe repliki rzeczywistych systemów (bliźniaki cyfrowe) mogą usprawnić zarządzanie produkcją. Ponadto dowiedzieliśmy się także, jak inne technologie (sztuczna inteligencja, IIoT, Big Data) rewolucjonizują wszystkie aspekty biznesu i jak mogą przyczynić się do wzrostu firmy.

(R)ewolucja Przemysłowa 2024

Dzięki użyciu specjalnej platformy zadbaliśmy, aby stworzyć przestrzeń służącą wymianie wiedzy i doświadczenia między praktykami. Nasi paneliści odpowiadali również na pytania, które pojawiały się na czacie podczas całej konferencji.

Dlaczego DBR77 zorganizował tę konferencję?

  • Za 3-5 lat produkcja przemysłowa w Polsce może się zatrzymać z uwagi na brak rąk do pracy.
  • Digitalizacja, automatyzacja i robotyzacja to już nie trend czy moda – to konieczność, by przetrwać!
  • Negatywnego trendu nie zatrzymamy jednak bez edukacji. Tylko szeroka edukacja pozwala firmom zobaczyć konieczność zmian!
  • Nasza Konferencja to ważny kanał edukacji firm produkcyjnych i logistycznych!
  • Edukacja to kluczowe zadanie dla nas wszystkich!

Odbiorcy konferencji

Nasze wydarzenie skierowane było do wszystkich, którzy dostrzegają konieczność robotyzacji, automatyzacji lub cyfryzacji swojego zakładu, szukają wskazówek, pomocy lub inspiracji w jaki sposób rozpocząć ten proces – Prezesów, Dyrektorów, Kierowników Projektów, Szefów Produkcji, Działów R&D, HR.

(R)ewolucja Przemysłowa 2024

W związku z tym w trakcie wydarzenia zaoferowaliśmy uczestnikom możliwość udziału zarówno w panelach dyskusyjnych, jak i w warsztatach. Dzięki dostępności czatu oraz formule wydarzenia online, nasi uczestnicy mogli czynnie uczestniczyć w każdym z wydarzeń.

Podsumowanie konferencji (R)ewolucja Przemysłowa 2024

Podsumowując, trzecia edycja (formuła online, 12-13 marca 2024 r.) Konferencji DBR 77 “(R)ewolucja Przemysłowa” zorganizowana była w odpowiedzi na realne potrzeby rynkowe w zakresie transformacji digitalnej przemysłu. Celem przedsięwzięcia była edukacja rynku w zakresie transformacji cyfrowej. Dzień 1 – poświęcony robotyzacji przemysłu z uwzględnieniem kierunków rozwoju, możliwości finansowania i opłacalności. Dzień 2 – w całości był poświęcony transformacji digitalnej. Podczas paneli oraz warsztatów dostarczymy najbardziej aktualną wiedzę i narzędzia potrzebne, aby zacząć oraz skutecznie przeprowadzić transformację przedsiębiorstw.

Patronem Honorowym wydarzenia było: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: DBR 777

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj