ARC Informatique uzyskuje patent na innowację wprowadzoną do PcVue SCADA/HMI

1167

Firma ARC Informatique, będąca znanym dostawcą systemów SCADA/HMI otrzymała patent na innowację w zakresie mobilności kontekstowej.

Firma zaprojektowała opatentowane systemy i metody kontroli urządzeń i zasobów w oparciu o lokalizację. Jest to szczególnie ważne w przemysłowych systemach sterowania, w tym BMS (Building Management Systems), SCADA (Supervisory Control and Data Acquistion) i HMI (Human Machine Interfaces), jak opisano w patencie nr 9,819,509.

Powszechna adaptacja inteligentnych urządzeń mobilnych przez inżynierów i operatorów pracujących w terenie stwarza nowe możliwości, a także niesie ze sobą nowe wyzwania dla pracowników mobilnych. Obecne zautomatyzowane systemy zarządzania w zakładach przemysłowych generują duże ilości danych, które muszą być inteligentnie wybrane i zaprezentowane na ekranie urządzenia mobilnego, znacznie mniejszego niż pulpit sterowniczy. Użytkownicy tego typu systemów oczekują innowacyjnego podejścia umożliwiającego im monitorowanie, diagnozowanie, utrzymanie i kontrolę zasobów przemysłowych i budynkowych, bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Opatentowane systemy i metody są obecnie włączone do PcVue Solutions.
Informacje dotyczące położenia użytkownika w pobliżu lub na terenie zakładu są obecnie uzyskiwane z czujników znajdujących się w urządzeniu mobilnym i przesyłane bezprzewodowo do serwera. Na podstawie lokalizacji i funkcji użytkownika określana jest jedna lub więcej dostępnych dla niego czynności w przemysłowym systemie sterowania. Następuje przekazanie instrukcji powodujących wyświetlenie na ekranie urządzenia mobilnego interfejsu z zestawem dostępnych czynności. Dzięki temu użytkownik może otrzymywać wiadomości i nawiązywać interakcje ze znajdującymi się w pobliżu urządzeniami i zasobami, bez konieczności nawigowania na urządzeniu mobilnym!

“Wysłuchaliśmy uważnie potrzeb naszych klientów, potrzebujących kreatywnego rozwiązania, które odpowiadałoby zmieniającym się procesom pracy i pomagało w szybszym osiągnięciu celów,” wyjaśnia Pierre de Bailliencourt, prezes ARC Informatique.

Rozwiązania z zakresu mobilności kontekstowej w PcVue Solution będą prezentowane na targach SPS IPC Drives odbywających się w Norymberdze w Niemczech w dniach od 28 do 30 listopada, DistribuTECH Conference, odbywających się w San Antonio w USA w dniach od 23 do 25 stycznia oraz IoT World Paris we Francji, odbywających się w dniach od 21 do 22 marca. Zapraszamy na stronę PcVue Solutions poświęconą harmonogramowi wystaw prezentujących tę ekscytującą nową technologię.

Źródło: arcnews@arcinfo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj