Wysoka precyzja i łatwe pozycjonowanie: pierwsze lasery liniowo-punktowe Bosch sterowane za pomocą aplikacji

1139

GCL 2-50 C Professional i GCL 2-50 CG Professional to pierwsze na świecie lasery wielofunkcyjne, którymi można sterować za pomocą aplikacji poprzez łącze Bluetooth. Urządzenia umożliwiają łatwe wykonanie prac niwelacyjnych przy odległościach do 50 m (z wykorzystaniem odbiornika). Bosch konsekwentnie rozszerza swoje kompetencje w dziedzinie narzędzi pomiarowych zintegrowanych z urządzeniami mobilnymi i oferuje dwa kolejne lasery, które optymalizują pracę i zwiększają jej wydajność.

Technologia Bluetooth gwarancją wyższej precyzji
Obydwa nowe lasery rzutują na ścianę jedną pionową i jedną poziomą linię laserową oraz wycentrowane punkty w pionie na podłodze i suficie. Zarówno linie jak i punkty można zdalnie włączać i wyłączać, dzięki nowej aplikacji  Bosch Levelling Remote. Sterowanie za pośrednictwem aplikacji gwarantuje, że ustawienia nie zostaną zmienione po np. przypadkowym dotknięciu urządzenia przez użytkownika. Możliwe jest także operowanie laserem w miejscach trudno dostępnych, w których precyzyjne ustawienie urządzenia  wymaga dużego wysiłku. Dzięki temu praca na budowie idzie szybciej, a rezultat jest bardziej precyzyjny. Za pomocą aplikacji użytkownicy mogą także ustawić poziom jasności linii, aby poprawić ich widoczność lub zmniejszyć zużycie energii akumulatora. W aplikacji odczytamy także stan naładowania akumulatora i wybierzemy tryb pracy. Aplikację Bosch Levelling Remote można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play Store oraz Apple App Store. Wchodzi ona także w skład aplikacji Bosch Toolbox.

Uniwersalny uchwyt – zdalnie sterowany i zmechanizowany
Większą elastyczność pracy zapewnia użytkownikom także zmechanizowany, uniwersalny uchwyt RM 3 Professional, którym można sterować zdalnie za pomocą aplikacji lub pilota zdalnego sterowania RC 2. Zarówno aplikacja, jak i pilot pozwalają z dokładnością co do milimetra ustawić pozycję lasera wielofunkcyjnego. Jest to pomocne przede wszystkim w sytuacji, gdy użytkownik znajduje się w znacznej odległości od urządzenia lub stoi na drabinie. Uchwyt jest zasilany z tego samego źródła energii co laser wielofunkcyjny a jego montaż jest niezwykle wygodny – wystarczy wsunąć laser w uchwyt i jest on gotowy do użycia. Obydwa lasery są dostępne także w wersji z obsługiwanym ręcznie uchwytem RM 2 Professional. Uchwyty uniwersalne można przykręcić do ścian wykonanych w suchej zabudowie lub do drewnianych belek, umieścić na metalowych powierzchniach za pomocą wbudowanych magnesów lub zamocować do profili.

GCL 2-50 CG Professional z zielonymi liniami laserowymi
Nowe modele laserów różnią się kolorem linii laserowych: model GCL 2-50 C Professional wyświetla czerwone linie laserowe, zaś w modelu GCL 2-50 CG Professional linie są rzutowane przez zieloną diodę laserową. Zielone linie laserowe są nawet czterokrotnie lepiej widoczne, co przydaje się zwłaszcza podczas pracy w jasnym otoczeniu. W odróżnieniu od starszych rozwiązań wykorzystujących konwersję koloru wiązki z czerwonego na zielony, zielona dioda laserowa wyróżnia się wyższą mocą i dłuższą żywotnością, a także bardziej kompaktową konstrukcją.

Źródło: BOSCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj