Tworzenie skutecznego sposobu na zdalną obsługę i zarządzanie dzięki Internetowi Rzeczy

1131

Planet Innovation istnieje, by tworzyć i komercjalizować produkty, które będą pozytywnie wpływały na świat. Firma dostarcza innowacje technologiczne, usługi rozwojowe oraz wiedzę ekspercką w dziedzinie komercjalizacji firmom na całym świecie, w szczególności z branż biomedycznej, czystych oraz wysokich technologii. Firma zlokalizowana jest w Melbourne w Australii, lecz działa również z Chicago. Posiada klientów na całym świecie, włączając w to uznane firmy produktowe oraz nowatorskie start-upy. Pośród klientów Planet Innovation możemy wyróżnić 3 spośród 10 największych na świecie firm biotechnologicznych. Oprócz rozwoju produktów dla klientów, PI rozwija i sprzedaje również własne produkty i platformy, które obejmują szeroki zakres: od reużywalnych komponentów sprzętowych i oprogramowania, przez platformy technologiczne, aż po dostępne komercyjnie produkty.

Wyzwania i potrzeby

Planet Innovation współpracuje z Genea Biomedx oraz Merck Group, dostarczając holistyczne rozwiązania dla klinik i laboratoriów płodności, zawsze umożliwiając osiągnięcie najlepszych rezultatów leczenia pacjentów. Jednym z jego najważniejszych komponentów jest Geri Connected Server firmy Genea. Odpowiada on za łączność z wieloma inkubatorami i monitoruje krytyczne aspekty całego procesu – inkubację i weryfikację. Potrzeba innowacyjnego usprawnienia produktu wynikła z ciągłej potrzeby napraw, monitorowania i utrzymania funkcjonowania tego krytycznego elementu przez cały czas przez technika. Transition Technologies PSC zostało poproszone o wykorzystanie swoich unikalnych umiejętności i doświadczenia, aby dostarczyć innowacyjne rozwiązanie umożliwiające personelowi działu serwisowego zdalne monitorowanie i rozwiązywanie problemów występujących w inkubatorach Geri oraz serwerach Geri Connect znajdujących się bezpośrednio u klientów, co znacząco wpływa na poprawę satysfakcji klientów dzięki znacznie dokładniejszemu i szybszemu rozwiązywaniu problemów, ograniczeniu przestojów sprzętu oraz zdalnemu serwisowi.

Wdrożone rozwiązania

Transition Technologies PSC zbudowało unikalną aplikację chmurową Remote Service Management w oparciu o platformę PTC ThingWorx. Rozwiązanie zaprojektowane zostało w taki sposób, aby zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli uprawnień na wszystkich poziomach. Dzięki temu dane pacjentów są bezpieczne, a jednocześnie rozwiązanie pozwala na zdalną pracę z wieloma serwerami oraz inkubatorami Geri. Pozwala to ekspertom technicznym na monitorowanie i dostęp do urządzenia oraz umożliwia jego diagnozę i rozwiązywanie problemów w sposób zdalny, w dowolnym momencie, korzystając z ergonomicznego i prostego w użyciu interfejsu graficznego w postaci aplikacji internetowej, zbudowanej na bazie wyznaczającej trendy platformie Internetu Przedmiotów oraz umieszczonej w infrastrukturze chmurowej PTC Cloud.

Uzyskane rezultaty

Technicy i serwisanci otrzymali narzędzia do dostarczania wysokiej jakości, efektywnych usług serwisowych wielu klinikom i laboratoriom zlokalizowanym w różnych miejscach na świecie w tym samym czasie, jednocześnie ograniczając znacznie ilość niezbędnych wizyt serwisowych personelu, jednocześnie umożliwiając rozwój biznesu i zwiększenie rentowności. Rozwiązanie wdrożone przez Transition Technologies PSC było zgodne z oczekiwaniami klienta, włączając w to bardzo wyśrubowane standardy w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz zdalnego dostępu do danych. „Zespół Transition Technologies PSC wykonał świetną pracę definiując specyfikację produktu, dostosowując go do potrzeb wielu różnych zainteresowanych stron oraz tworząc produkt dla Planet Innovation.” – skomentował współpracę Sam Gason, Menedżer Projektu Planet Innovation pty ltd

Źródło: www.ttpsc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj